مکانیک سوناتا تعمیرگاه تخصصی سوناتا

مکانیک سوناتا

مکانیک سوناتا

مکانیک سوناتا برای تعمیرات با کیفیت باید این اتومبیل و برند هیوندا را به خوبی بشناسد.

وقتی شناخت، دانش و تجربه کافی وجود داشته باشد تعمیر سوناتا به بهترین نحو انجام خواهد شد و این موضوع است که مکانیک سوناتا مجموعه تعمیرگاهی شهر سرویس را با دیگران متمایز می کند.

یعنی دانش، مهارت و تجربه بالا مکانیک سوناتا باعث می شود صاحب این اتومبیل پرطرفدار از رانندگی بعد تعمیرات لذت ببرد.

تعمیرگاه شهر سرویس برای تعمیرات کامل سوناتا آماده ارائه خدمات است و این تعمیرات با ضمانت رسمی از طرف مجموعه همراه است.

دارندگان این اتومبیل از برند هیوندا اگر به دنبال یک تعمیرگاه و مکانیک سوناتا با تخصص و تجربه هستند می توانند با مجموعه شهر سرویس تماس بگیرند.

درباره هیوندا سوناتا

تعمیرگاه سوناتا شهر سرویس

هیوندا مدل سوناتا در نوامبر ۱۹۸۵ در رقابت با دوو رویال با نسخه لوکستر از استلار در دو نسخه لوکس و سوپر رونمایی شد و به بازار عرضه شد.

در دسامبر سال ۱۹۸۷ به دلیل عدم استقبال مردم تولیدش متوقف شد و در سال ۱۹۸۸ در زمان جشن بازی های المپیک تابستانی در سئول رسماً سوناتا با نام Y2 به جای استلار وارد بازار شد و در سال ۱۹۸۹ تا سال ۱۹۹۳ با پیشرانه و ۲ لیتری سریوس و ۳ لیتری سیگما ۶ سیلندر با گیربکس ۵ سرعته دستی و چهار سرعته اتوماتیک تولید شد.

از سال ۱۹۹۳ تا ۱۹۹۸ در آن فیس لیف صورت گرفت که با پیشرانه ۴ سیلندر ۲ لیتری با ۱۰۳ اسب بخار قدرت و پیشرانه ۳ لیتری ۶ سیلندر با ۱۴۰ اسب بخار قدرت مجهز شد که در سال ۱۹۹۶ قدرت پیشرانه ۴ سیلندر آن به ۱۲۳ اسب بخار افزایش یافت که نسل سوم Y3 این خودرو است و در سال ۱۹۹۸ نیز تولید این خودرو متوقف شد.

از سال ۱۹۹۸ تا سال ۲۰۰۴ نسل چهارم این خودرو با پلتفرم جدید با سری EF با پیشرانه ۲ لیتری و ۲/۵ لیتری به بازار عرضه شد که در سال ۲۰۰۱ مورد فیس لیف قرار گرفت که نسبت به نسل قبل شکیل تر شد.

نسل پنجم سوناتا از سال ۲۰۰۴ با پلتفرم جدید با نام سوناتا NF با پیشرانه ۲/۴ لیتری ۴ سیلندر با ۱۶۰ اسب بخار و ۳/۳ لیتری ۶ سیلندر با ۲۳۵ اسب بخار با گیربکس های دنده ای و اتوماتیک ۵ سرعته عرضه شد که در سال ۲۰۰۸ نیز مورد فیس لیفت قرار گرفت که مورد استقبال خوبی قرار گرفت.

نسل ششم به نام YF از سال ۲۰۰۹ الی ۲۰۱۴ که با پیشرانه ۴ سیلندر ۲/۴ لیتری با قدرت ۱۷۶ اسب بخار و گیربکس ۶ سرعته اتوماتیک که مجهز به کروز کنترل، حسگر باران، اتولایت، دی لایت، فرمان برقی ۴ حالته حساس به سرعت، پدال شیفتر، دوربین عقب، سیستم کیلس، ایربگ های جانبی و پرده ای و غیره معرفی شد که مورد اقبال مردم قرار گرفت.

مکانیک سوناتا YF مجموعه شهر سرویس با سرعت و دقت بی نظیر تعمیرات این اتومبیل را انجام می دهد.

در ایران این خودرو با دو نسخه فول آپشن و نیمه فول وجود دارد نسل هفتم به نام LF از سال ۲۰۱۵ تا ۲۰۱۹ با پیشرانه بنزینی ۴ سیلندر ۲/۴ لیتری با قدرت ۱۷۶ اسب بخار و گیربکس ۶ سرعته اتوماتیک و پیشرانه هیبریدی ۴ سیلندر ۲ لیتری GDI با سیستم الکتریکی انتقال قدرت با قدرت ۱۵۴ اسب بخار معرفی شد که در سال ۲۰۱۷ مورد فیس لیفت قرار گرفت که در نسخه هیبرید آن با سه تیپ GL و GLS و GLS PLUS با سیستم الکتریکی انتقال قدرت به ۲۰۷ اسب بخار افزایش یافت که تیپ فول این خودرو با فریم چرم و چوب در کابین و شارژر وایرلس و سقف پاناروما و سنسور نقطه کور مجهز شد.

تعمیرات کامل 0 تا 100 این مدل هیوندا را می توانید به مکانیک سوناتا LF مجموعه شهر سرویس بسپارید.

نسل هشتم با نام DNA از سال ۲۰۱۹ تاکنون با طراحی و نمای ظاهری و پلتفرم جدید طراحی شرکت هیوندا با پیشرانه های متفاوت که مهمترین آنها پیشرانه ۲ لیتری و ۲/۵ لیتری توربو شارژ و چندین مدل پیشرانه هیبریدی و آپشن های به روز فراوان به بازار عرضه شد.

ایرادات شایع موتور سوناتا از دید مکانیک سوناتا شهر سرویس

تعمیر سوناتا تعمیرات موتور سوناتا

 • خرابی در یاتاقان که این خرابی به دلیل عدم روغن کاری صحیح یاتاقان ها اتفاق میافتد که علت آن یک ضعف در ریخته گری میل لنگ و دوم خرابی و گرفتگی در اویل جت های موتور که با پاشیدن جریانی از روغن زیر پیستون کار خنک کردن و روغن کاری پیستون را به عهده دارد و خرابی در عملکرد صحیح اویل پمپ آن هم به دلیل طولانی شدن مدت زمان تعویض روغن که باعث فرسایش چرخ دنده های اویل پمپ میشود.
 • خرابی در VVT و زنجیر موتور و زنجیر سفت کن که به دلیل عدم استفاده از روغن مناسب و همچنین طولانی شدن زمان تعویض روغن باعث فرسایش دنده های VVT میشود.
 • خرابی در واشر سرسیلندر به دلیل گرم کردن بیش از حد موتور به علت پایین آمدن سطح مایع خنک کننده و نشت مایع خنک کننده و همچنین ضعیف بودن فرایند روغن کاری موتور که خود باعث گرم شدن بیش از حد موتور میشود.
 • خرابی در درب سوپاپ که معمولاً از سوپاپ تخلیه بخار روغن نشت کرده و وارد موتور شده و باعث ایجاد دود آبی از خروجی اگزوز و همچنین نشت روغن داخل محفظه شمع ها میشود.

تعمیرگاه تخصصی هیوندا شهر سرویس و مکانیک سوناتا این مجموعه تمامی ایراد های بالا و دیگر ایرادات احتمالی را به بهترین نحو ممکن تعمیر می کند و بی دلیل نیست که مجموعه شهر سرویس جز برترین تعمیرگاه های تهران است.

خرابی های گیربکس سوناتا

از نگاه مکانیک سوناتا شهر سرویس خرابی در گیربکس های این خودرو سه دسته را شامل میشود:

 • خرابی در قطعات برقی و الکترونیکی داخل گیربکس
  شامل شیرهای برقی شیرهای سلونوئید سیم کشی سنسورهای تشخیص سرعت شافت ورودی و شافت خروجی و سنسورهای تنظیم فشار و سنسور فشار روغن و حرارت روغن
 • خرابی در کیت کلاج گیربکس
  شامل خرابی صفحات کلاج داخل کاسه ها، اورینگ ها، پکینگ ها و باند و فیلتر روغن و رینگ های کاسه کلاج گیربکس
 • خرابی در قطعات اصلی و چرخ دنده ها
  شامل خرابی در ساعت گیربکس خرابی در اویل پمپ گیربکس خرابی در توربین گیربکس خرابی در کاسه های کلاچ و خرابی در شافت و و بوش های داخل گیربکس

گیربکس بخش مهم و حساسی از یک اتومبیل خصوصاً در برند هیوندا است، مکانیک سوناتا و تعمیرگاه شهر سرویس ایرادات بالا و دیگر ایرادات این مدل گیربکس را تضمینی تعمیر می کنند.

تعمیر موتور هیوندا سانتافه

 

 

تهیه شده توسط تعمیرگاه و مکانیک سوناتا شهر سرویس: مهندس میر عمادی (عماد کارسرویس)

تعمیرگاه آزرا

 

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *