تعمیرگاه آزرا گرنجور

تعمیرگاه آزرا

تعمیرگاه آزرا

تعمیرگاه آزرا گرنجور شهر سرویس تعمیر کننده 0 تا 100 یا به عبارتی دیگر تمامی قسمت های این اتومبیل است.

تنها تعمیرگاه تخصصی هیوندای که قسمت های تعمیر کرده را ضمانت میکند.

این ضمانت فقط به صورت کلامی و شفاهی نیست بلکه ضمانت کتبی و کاملا معتبر است.

هر قسمت از تعمیر و تعویض لوازم جلوبندی گرفته تا تعمیرات موتور، گیربکس، محور عقب، بدنه و غیره توسط تعمیرگاه آزرا گرنجور شهر سرویس ضمانت خواهد شد.

مکانیک هایی که در تعمیرگاه آزرا شهر سرویس مشغول به فعالیت هستند هر کدام دارای تجربه و تخصص بالایی هستند و ما با اطمینان به آن ها تعمیرات خود را ضمانت میکنیم.

تعمیرگاه خودرو شهر سرویس بیست سال سابقه در زمینه تعمیرات ماشین های کره ای و ژاپنی و اروپایی دارا است.

درباره هیوندای آزرا

تعمیرگاه هیوندای آزرا شهر سرویس

خودروی آزرا که در کره به نام گرنجور خوانده میشود از سال ۱۹۸۶ میلادی ساخته شده که این خودروساز کره ای تاکنون ۶ نسل متفاوت از آن را طراحی و به بازار عرضه کرده است.

این خودرو در نسل چهارمش وارد بازار ایران گردید. آزرا یک خودروی سدان با اتاق بزرگ و راحتی نسبی و جادار نیمه لوکس با آپشن های محدود که در مدل های ۲۰۰۶ الی ۲۰۰۹ با یک موتور ۳/۳ لیتری ۶ سیلندر لامبدا با قدرت ولی پرهزینه و بسیار حساس به سرویس های دوره ای و حساس به بنزین بی کیفیت و یک گیربکس پنج دنده اتوماتیک با شیفت ترونیک به بازار عرضه شد.

تعمیرگاه آزرا گرنجور شهر سرویس تمامی مدل های هیوندای آزرا تخصصی و با ضمانت تعمیر می کند.

در مدل های ۲۰۰۹ الی ۲۰۱۱ چندین آپشن به این خودرو اضافه شد از جمله دوربین عقب، DVD پلیر، بلوتوث، مانیتور بزرگ همراه نویگیشن، زه سپر ها و جلو پنجره استیل و چوبکاری کابین همچنین یک موتور ۳/۸ لیتری ۶ سیلندر با گیربکس ۶ دنده اما در مدل های ۲۰۱۲ دچار تغییر کلی هم در اتاق و هم در پیشرانه و قطعات فنی شد.

همچنین آپشن های به روز همانند کیلس، کنترل کشش پایداری الکترونیکی، ترمز دستی برقی، اتو هلد، کنترل ایستایی در شیب، ایربگ های جانبی و پرده ای، پشت سری فعال، کروز کنترل هوشمند، برف پاک کن مجهز به یخ زدا، ماساژور صندلی و سقف پاناروما و غیره.

و مجهز شده به پیشرانه ۳/۰ لیتری با ۲۵۰ اسب بخار که تا سال ۲۰۱۴ ادامه یافت و در مدل ۲۰۱۵ با تغییراتی جزئی در طراحی ظاهری و مقداری ارتقای داخلی و با پیشرانه ۳/۳ لیتری ۶ سیلندر GDI با توان ۲۹۳ اسب بخار که تا سال ۲۰۱۶ ادامه یافت.

در سال ۲۰۱۷ مجدداً تغییر کلی هم در اتاق و هم در پیشرانه و هم در آپشن ها و هم صندلی ها و همچنین در سیستم های هندلینگ قرار گرفت و با پیشرانه های ۲/۴ لیتری GDI ۳/۰ لیتری MPI ۳/۰ لیتری GDI و ۳/۵ لیتری MPI با گیربکس های ۶ و ۸ سرعته به بازار عرضه شده است.

آزرا 2017
هیوندای آزرا 2017

از جمله آپشن های مهم عبارت است از سه نوع رنگ بندی داخل با چرم، سوئیچ کارتی، تنظیم تهویه از راه دور، ترمز دستی برقی زیر پا، تهویه مطبوع با یونیزه کننده هوا، کروز کنترل با قابلیت تنظیم فاصله با خودروی مقابل، شارژر وایرلس و همچنین این خودرو مجهز به ۹ عدد ایربگ هوشمند و سیستم هشدار نقطه کور، هشدار خروج از خط خودرو های روبرو، تشخیص خستگی راننده و سیستم ترمز جدید با حفظ تعادل در شرایط لغزنده و استفاده از شاسی کاملاً تقویت شده با آلیاژ فولاد که تا سال ۲۰۱۹ ادامه یافت.

ممکن است برخی از این آپشن های آن دچار ایراد شود که کمتر کسی توانایی و تخصص رفع این ایرادات را دارد و تعمیرگاه آزرا گرنجور شهر سرویس در ایران دارای این توانایی است.

این خودرو در مدل ۲۰۲۰ فیس لیفت شد با کابینی تمام لمسی با طول و عرض بیشتر نورپردازی داخل کابین با ۶۴ حالت و حذف اهرم دنده و با پیشرانه جدید ۲/۵ لیتری با ۱۹۶ اسب بخار و همچنین پیشرانه ۳/۰ لیتری LPI که با سوخت گاز مایع کار میکند و پیشرانه هیبرید که در ادامه در مدل ۲۰۲۱ مجدداً مورد فیس لیفت قرار گرفت.

البته بیشتر در ظاهر خودرو و البته آپشن های جدید مانند رادار تابلوخان، سیستم صوتی حرفه ای JBL با ۱۲ اسپیکر، نمایشگر هد آپ رنگی و غیره. این خودرو در مدل ۲۰۲۳ مجدداً با تغییرات کامل در بدنه سیستم های فنی از جمله سیستم چهار چرخ متحرک و همچنین در این مدل از پیشرانه ۱/۶ لیتری هیبرید با ۶ دنده اتوماتیک نیز مورد استفاده قرار گرفته است.

و استفاده از ۱۰ ایربگ که ایربگ بین سرنشین جلو یکی از آنهاست و همچنین استفاده از حسگر اثر انگشت یکی از نوآوری های این مدل استفاده از چراغ دنده عقب به طوری که نورش به زمین تابیده میشود و دارای درب های بدون قاب دستگیره مخفی شونده و سیستم تعلیق تطبیق پذیر با دوربین برای اسکن سطح جاده است.

تعمیرگاه آزرا شهر سرویس همانطور که این آپشن ها را می شناسد در مثل اول کردن آن ها بعد از بروز مشکل تخصص خاصی دارد.

خرابی های شایع در موتور ۲/۴ لیتری از نگاه تعمیرگاه آزرا شهر سرویس

 1. خرابی در یاتاقان خرابی به دلیل عدم روغن کاری صحیح یاتاقان ها اتفاق میافتد که علت آن یک ضعف در ریخته گری میل لنگ و دوم خرابی و گرفتگی در اویل جت های موتور که با پاشیدن جریانی از روغن زیر پیستون کار خنک کردن و روغن کاری پیستون را به عهده دارد و خرابی در عملکرد صحیح اویل پمپ آن هم به دلیل طولانی شدن مدت زمان تعویض روغن که باعث فرسایش چرخ دنده های اویل پمپ میشود
 2. خرابی در VVT و زنجیر موتور و زنجیر سفت کن که به دلیل عدم استفاده از روغن مناسب و همچنین طولانی شدن زمان تعویض روغن باعث فرسایش دنده های VVT میشود
 3. خرابی در واشر سرسیلندر به دلیل گرم کردن بیش از حد موتور به علت پایین آمدن سطح مایع خنک کننده و نشت مایع خنک کننده و همچنین ضعیف بودن فرایند روغن کاری موتور که خود باعث گرم شدن بیش از حد موتور میشود
 4. خرابی در درب سوپاپ که معمولاً از سوپاپ تخلیه بخار روغن نشت کرده و وارد موتور شده و باعث ایجاد دود آبی از خروجی اگزوز میشود و همچنین نشت روغن داخل محفظه شمع ها
 5. خرابی در پمپ فشار بالای بنزین
 6. خرابی در کارکرد صحیح انژکتور های تزریق مستقیم

تعمیرگاه آزرا شهر سرویس ایرادات بالای به خوبی میشناسد و تخصصی آن ها را تعمیر خواهد کرد. اگر لازم بود با ما تماس بگیرید.

خرابی های شایع در موتور ۳/۳ لیتری هیوندای آزرا

تعمیرگاه آزرا گرنجور تعمیر تخصصی موتور 3/3 لیتری

 1. خرابی در شمع و کویل به دلیل در دسترس نبودن سه شمع که باعث خرابی درکویل میشود
 2. خرابی در واشر سرسیلندر به دلیل گرم کردن موتور به علت پایین آمدن سطح مایع خنک کننده و چک نکردن سطح آب رادیاتور
 3. خرابی در VVT و زنجیر موتور به علت عدم استفاده از روغن موتور مناسب و طولانی شدن زمان تعویض روغن
 4. خرابی در نشت روغن که معمولاً در اثر گرم و سرد شدن موتور واشر درب سوپاپ و کارتل روغن دچار نشت روغن میشود
 5. نشت روغن از درب سوپاپ به دلیل فرسودگی واشر درب سوپاپ
 6. لقی در پیستون که باعث سیلی زدن پیستون به بدنه سیلندر میشود که علتش ضعف در رینگ های پیستون است
 7. خرابی در دریچه گاز که بیشتر در مدل های ۲۰۰۸ الی ۲۰۱۰ مشاهده میشود
 8. خرابی در یاتاقان ها به علت فرسودگی زود هنگام که معمولا بر اثر عدم روغن کاری صحیح اویل پمپ است

موتور ۳/۳ لیتری نیز تخصص تعمیرگاه آزرا شهر سرویس است. تعمیر موتور آزرا گرنجور خود را می توانید به تعمیرگاه شهر سرویس بسپارید.

ایرادات و خرابی های پر تکرار در موتور ۳/۸ هیوندای آزرا

 1. خرابی در شمع و کویل به دلیل در دسترس نبودن سه شمع که باعث خرابی در کویل میشود
 2. خرابی در واشر سرسیلندر به دلیل گرم کردن موتور به علت پایین آمدن سطح مایع خنک کننده و چک نکردن سطح آب رادیاتور
 3. خرابی در VVT و زنجیر موتور به علت عدم استفاده از روغن موتور مناسب و طولانی شدن زمان تعویض روغن
 4. خرابی در نشت روغن که معمولاً در اثر گرم و سرد شدن موتور واشر درب سوپاپ و کارتل روغن دچار نشت روغن میشود
 5. خرابی در منیفولد هوا از آنجا که جنس منیفولد از مواد پلاستیکی است گرمای موتور در دراز مدت باعث دفرم شدن و موجب نشت هوا میشود
 6. خرابی در سنسور دور موتور و دریچه گاز که بیشتر در مدل های ۲۰۰۸ الی ۲۰۱۰ مشاهده میشود
 7. خرابی در لقی پیستون به دلیل فرسودگی رینگ های پیستون

برای تعمیر موتور ۳/۸ هیوندای آزرا باید حرفه ای تخصص داشت. تخصص تعمیرات هر قسمت این موتور در تعمیرگاه آزرا وجود دارد.

خرابی هایی که در گیربکس های آزرا گرنجور پر تکرار است

گیربکس آزرا با موتور ۳/۳ یک گیربکس ۵ سرعته و دارای شیفتر ۵ سرعت دستی است و گیربکس هیوندای آزرا با موتور ۳/۸ یک گیربکس ۶ سرعته و دارای شیفتر ۶ سرعت دستی است.

خرابی در این گیربکس ها ۴ دسته را شامل میشود:

 1. خرابی در قطعات برقی و الکترونیکی داخل گیربکس
  شامل شیر های برقی شیر های سلونوئید سیم کشی سنسور های تشخیص سرعت شافت ورودی و شافت خروجی و سنسور های تنظیم فشار و سنسور فشار روغن و حرارت روغن
 2. خرابی در کیت کلاج گیربکس
  شامل خرابی صفحات کلاج داخل کاسه ها، اورینگ ها، پکینگ ها و باند و فیلتر روغن و رینگ های کاسه کلاج گیربکس
 3. خرابی در قطعات اصلی و چرخ دنده ها
  شامل خرابی در ساعت گیربکس خرابی در اویل پمپ گیربکس خرابی در توربین گیربکس خرابی در کاسه های کلاچ و خرابی در شافت و و بوش های داخل گیربکس
 4. خرابی در ترانسفر که شامل هرز کردن دنده شافت ترانسفر و نشت روغن از کاسه نمد های ترانسفر

تعمیر تخصصی گیربکس آزرا را با یک تماس می توانید به تعمیرگاه آزرا مجموعه شهر سرویس بسپارید و با ضمانتی که می گیرید بابت تعمیر دیگر نگران خرابی آن نباشید.

به غیر از آزرا دیگر خودرو های برند هیوندای نیز در مجموعه شهر سوریس تعمیر می شود مثلا در تعمیرگاه هیوندای سانتافه شهر سرویس ما تخصصی به رفع ایرادات این اتومبیل می پردازیم.

 

 

تهیه شده توسط تعمیرگاه آزرا شهرسرویس: مهندس میر عمادی (عماد کارسرویس)

تعمیرگاه تویوتا لندکروز

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *